مجوز کار در ترکیه

برای کار در ترکیه نیاز به اخذ مجوز کار دارید.بدون اخذ مجوز کار فعالیت تجاری و اداری شما غیرقانونی بوده و در صورتیکه پلیس ترکیه متوجه این قضیه شود ، هم کارفرما و هم کارگر را جریمه کرده و کارگر را به کشورش باز خواهند گرداند.

یافتن کار هم در این کشور دغدغه ها و روش های خاص خود رادارد. خصوصا اگر به زبان ترکی مسلط نیستید و نتوانید توانمندی های خود را کاملا ارائه دهید و کارفرما را مجاب کنید که شما می توانید کار را به نحو احسنت انجام دهید ، گرفتن شغل مورد نظر برای شما بسیار مشکل خواهد بود.

دانستن زبان ترکی و حتی انگلیسی مزیت زیادی برای یافتن شغل مورد نظر برای شما خواهد بود. اما در کنار همه این موارد اینکه در کدام شهر ترکیه میخواهید اقامت کنید نیز اهمیت دارد چرا که مانند هر کشوری ترکیه نیز دارای فرصت های شغلی متنوع در هر بخش و شهری خواهد بود.

شما برای یافتن کار علاوه بر تخصص و دانش خود باید شهر و منطقه را نیز در نظر بگیرید. پس از انتخاب شهر با توجه به اینکه در آن شهر به تخصص شما نیاز دارند ، باید کارفرمارا مجاب کنید تا شمارا استخدام کند و برای حضور شما در خاک ترکیه  برای انجام آن کار درخواست دهد تا پرونده شما برای کسب مجوز کار وارد جریان شود.

برای اینکار پس از گرفتن مجوز اقامت یکساله (چرا که خیلی از کارفرماها اصرار به داشتن شماره کیملیک دارند) شما شروع به یافتن کار مورد نظر می کنید.برای جستجوی کار هم می توانید خودتان از طریق آگهی ها و سایت های کاریابی اقدام کنید و هم از دفاتر کاریابی استفاده کنید.

اما برخی از کارفرمایان به اتباع خارجی اعتماد ندارند و معمولا ازشما می خواهند تا یک ضامن ترک ، ضمانت شمارا انجام دهد. بدون ضمانت اعتماد به شما برای شهروندان ترکیه کمی سخت و زمان بر خواهد بود و پس از جلب اعتماد کارفرما، درخواستی برای اجازه کار شما به ادارات مربوطه ارسال خواهد شد تا دولت این مجوز را بررسی و اعطا کند.

با همکاری با ما علاوه بر اینکه زمان کمتری صرف می کنید ، می توانید با خیال راحت کار دلخواه خود را بیابید. خدمات ما در زمینه کارهای تخصصی و ساده مطابق میل و سلیقه شما می باشد. مرکز ما تا زمان اشتغال به کار دلخواه در کنار شما خواهد بود.

اگر مایل به یافتن کار در ترکیه هستی از طریق فرم درخواست ، تمایل خود را برای تماس کارشناسان ما اطلاع دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.