خرید ملک و سرمایه گذاری

یکی از راه های اقامت دائمی ، اخذ شهروندی و گرفتن پاسپورت ترکیه ، خرید ملک و سرمایه گذاری در زمینه اموال غیر منقول می باشد. دولت ترکیه در این زمینه هیچ پیش شرطی برای خرید اموال غیرمنقول ندارد. اموال غیر منقول در کل هر چیزی که دارای سند باشد مانند ویلا ،آپارتمان ، دفاتر تجاری و اداری، زمین ، باغ و باغچه. اما این ملک نباید قبل از سه سال به دیگری واگذار گردد. ارزش ملک نیز باید ۲۵۰ هزار دلار باشد.
با خرید ملک و سرمایه گذاری در این زمینه ، نه تنها شما از مزایای اقامت دائم و شهروندی برخوردار خواهید شد بلکه ارزش سرمایه شما نیز با پیشرفت زمین و ملک در ترکیه چندین برابر خواهد شد.
در حال حاضر با سقوط ارزش ریال بسیاری از ایرانیان ترجیح می دهند سرمایه خود را به خارج از ایران برده و در کشورهای اطراف از جمله ترکیه برای حفظ ارزش دارایی خود سرمایه گذاری کنند.


یکی دیگر از اهداف خرید ملک می تواند حضور مدوام فرد بدلایل کاری یا دلایلی دیگر در ترکیه باشد که به مکانی برای سکونت نیاز دارند. البته ترکیه و از همه مهمتر شهری مانند استانبول که دارای دانشگاه های فراوان است میتوان ملک را به دانشجویان اجاره داد و بدین وسیله منبع درآمدی نیز خواهید داشت.
با اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به ۱۱۳ کشور مسافرت کرد.
اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد نمی توان شهروندی ترکیه را گرفت و یا پاسپورت ترکیه داشت.با خرید ملک با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزاردلار فقط می توان اقامت موقت ترکیه را گرفت.
اگر شما در انتهای هرسال هنوز صاحب ملک باشید و سند ملک به نام شما باشد، می توانید اقامت موقت را برای یک سال دیگر تمدید کنید.
بعد از مدت ۵ سال می توان با شرط نفروختن خانه اقامت دائم گرفت.باید توجه داشت که نمی توان یک سند به اسم چند نفر نوشته شود. در قانون ترکیه برای اخد اقامت یا شهروندی نمی توان برای بیش از یک نفر از طریق خرید ملک اقامت و تابعیت گرفت ولی برای افراد درجه یک ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) صاحب سند می توان براحتی اقامت و همچنین تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه گرفت.
این مبلغ سرمایه گذاری لزوما برای یک ملک نیست و می تواند چندین ملک را نیز شامل شود. اما مجموع ارزش تمامی املاک باید ۲۵۰ هزاردلار یا بیشتر باشد.
اگر قصد سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.