اقامت ترکیه از طریق کار و استخدام

اخذ اقامت کاری ترکیه مستلزم این است که یک شرکت در کشور ترکیه از شما دعوت به همکاری نماید. شرکت‌های ثبت شده در ترکیه می‌توانند با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، برای شخص متقاضی کار، از وزارت کار این کشور درخواست اجازه کار نمایند. در صورت مثبت بودن نتیجه این درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد، به متقاضی اقامت یک ساله ترکیه داده می‌شود.

طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، در زمان درخواست همکاری از سوی شرکت ترکیه‌ ای  نباید شخصی با همان تخصص که پاسپورت ترکیه ای دارد بیکار باشد. یعنی در یک تخصص، الویت استخدام با اتباع ترکیه است، مگر آنکه هیچ نیروی بیکاری از شهروندان ترک در آن حرفه و تخصص خاص ، موجود نباشد.

بنابراین با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می‌توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس پیدا کردن کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است، اما غیرممکن نیست و در سال‌های گذشته افراد زیادی موفق به دریافت اقامت ترکیه از این طریق شده‌اند.اگر کسی در این راه همراه شما باشد که به قوانین ترکیه آشنایی دارد و یا خود شهروند ترک باشد مسلما کارها به سهولت انجام خواهد شد.

پس از استخدام به شما ویزای موقت یکساله داده خواهد شد که هرسال تمدید می‌گردد. در صورتیکه شما ۵ سال بطور مداوم بطور رسمی در ترکیه مشغول به کار باشید، پس از ۵ سال، اقامت کاری شما به اقامت دائم ترکیه تبدیل خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.