اخذ اقامت موقت و دائم

کشور ترکیه با دارا بودن موقعیت استراتژیک ، نزدیکی به ایران ، مسلمان نشینی و مشابهت های فرهنگی یکی از مقاصد ایرانیان برای مهاجرت به حساب می آید.این کشور با دارا بودن آب و هوای چهارفصل و بسیار متنوع یکی از مقاصد گردشگری آسیایی ها، اروپایی ها و حتی آفریقایی ها به شمار می آید.تنوع اقلیمی باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی در زمینه های مختلف کشاورزی و صنعتی و از همه مهم تر توریستی دراین کشور می باشد.

کشور ترکیه در این روزها پذیرای بسیاری از مهاجرانی است که به قصد پیشرفت اقتصادی ، اجتماعی و سبک زندگی بهتر به این کشور روی آورده اند. اقتصاد رو به پیشرفت و دروازه اروپا بودن این کشور باعث استقبال ایرانیان برای مهاجرت به این کشور می باشد. هزینه های زندگی بسیار معقول تر از ایران می باشد.

اقامت و مجوز حضور در خاک این کشور  به دو روش دائم (شهروندی) و موقت (اجازه اقامت یکساله) صورت می پذیرد که هر کدام از این روش ها از لحاظ هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت با هم متفاوت هستند.

اقامت دائم کشور ترکیه

بعد از تصویب قانون جدید ترکیه در سال ۲۰۱۷ ، روش های متفاوتی برای دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد. یکی از راه های اصولی و مقرون به صرفه خرید ملک و سرمایه گذاری به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکاست. روش دوم افتتاح حساب به ارزش ۵۰۰ هزار دلار می باشد که این مبلغ باید به مدت ۳ سال در بانک های دولتی ترکیه بماند و بعد از سپری شدن این مدت شما میتوانید از حساب خود اصل و سود بانکی را برداشت کنید. خوبی این روش ها این است که شما بلافاصله میتوانید شهروندی و پاسپورت خود را دریافت کنید. در برخی از کشورهای اروپایی پس از اتمام سال و مدت تعهد شما موفق به اخذ شهروندی خواهید بود.

روش های دیگر میتواند تاسیس شرکت و استخدام ۵۰ شهروند ترک باشد. روش های دیگری مانند ازدواج واقعی با شهروند ترک می باشد که این ازدواج زیر نظر بازرسان دولتی به مدت سه سال زیر نظر خواهد بود.

یمی دیگر از راه های اخذ شهروندی اقامت دائم به مدت زمان ۵ سال در خاک ترکیه می باشد. این بدان معنا است که پس از گذراندن ۵ سال مداوم و بدون وقفه در این کشور، در صورت داشتن شرایط لازم، می توانید نسبت به اخذ دائم اقامت این کشور اقدام کنید.  معیارهای اصلی جهت دریافت اقامت دائم این کشور به صورت زیر است:

 1. اقامت ۵ سال بدون وقفه در ترکیه و یا ۸ سال با وقفه
 2. دریافت نکردن کمک های اجتماعی در ۳ سال گذشته
 3. نداشتن سوء پیشینه در سه سال گذشته
 4. عدم تهدید امنیت عمومی و پایبندی به قوانین و نظم عمومی کشور ترکیه
 5. برخورداری از بیمه معتبر پزشکی
 6. برخورداری از درامد کافی و پایدار

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم و یا بلند مدت کشور ترکیه به شرح زیر است:

 1. ارائه اصل گذرنامه
 2. ارائه کپی گذرنامه
 3. ارائه فرم رسمی درخواست مجوز اقامت
 4. ارائه سند اقامت قبلی
 5. ارائه چهار قطعه عکس
 6. ارائه مدارکی مبنی بر برخورداری از بیمه درمانی معتبر
 7. ارائه گزارش پلیس محلی (نشان دهنده نداشتن سو پیشینه و …)
 8. ارائه مدارکی مبنی بر درامد کافی و مداوم
 9. ارائه مدارکی مبنی بر عدم دریافت کمک های اجتماعی در ۳ سال گذشته

گروه متخصص ما در زمینه اخذ اقامت دائم و موقت در تمامی مراحل کار در کنار شما می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر  فرم درخواست  را پرکنید تا کارشناسان ما بتوانند با شما تماس بگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.